شرکت شهرک در سال ۱۳۶۱ فعالیت خود را در زمینه تامین تاسیسات مکانیکی، صنعتی و ساختمانی آغاز نمود. این شرکت با هدف انتقال تکنولوژی روز دنیا، بهینه سازی مصرف انرژی، کاهش آلاینده های زیست محیطی و ایجاد انگیزه رقابت اقدام به قبول نمایندگی معتبرترین شرکت های اروپایی در زمینه تاسیسات مکانیکی نمود.

این هدف با قبول نمایندگی شرکت RAY International آلمان گسترش یافت و با تاسیس شرکت مشارکتی ری-شهرک از طریق سرمایه گذاری مستقیم RAY International از آلمان و شرکت شهرک از ایران (به موجب مصوبه ۶۱۲۳۹/ت ۱۸۴۱۷ ه هیئت محترم دولت در سال ۱۳۷۶) به اوج خود رسید.

شرکت شهرک در طول ۳۵ سال فعالیت مداوم خود در زمینه تاسیسات صنعتی و ساختمانی دارای نمایندگی انحصاری چند تولیدکننده مطرح دنیا می باشد که در ذیل به نمونه ای از آنها اشاره گردیده است. گواهی نامه های رضایتمندی مشتریان، تاییدیه های کاهش آلاینده های زیست محیطی و صرفه جویی چشمگیر مصرف انرژی در پروژه های متعدد گوشه ای از موفقیت های این شرکت به عنوان ارائه دهنده مجموعه کاملی از محصولات گرمایشی و سرمایشی می باشد.

شرکت RAY International آلمان، تولیدکننده مشعل های خانگی، صنعتی و نیروگاهی و پکیج های شوفاژ دیواری هوشمند با سابقه بیش از ۱۵۰ سال.

شرکت ERENSAN اروپا (فرانسه، سوئیس و ترکیه) تولیدکننده انواع بویلرهای بخار، آبگرم، آب داغ و روغن داغ با سابقه بیش از ۵۰ سال.

شرکت LORAN ایتالیا تولید کننده دستگاههای هواساز و سیستم های تهویه با سابقه بیش از ۲۵ سال.

شرکت BLUEBOX ایتالیا تولیدکننده انواع چیلرهای تراکمی، هواخنک، آب خنک، روفتاپ پکیج، سیستم های سرماجهت دیتاسنتر و انواع مینی چیلرها با سابقه بیش از ۳۰ سال.